Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε στο Ηρακλή Καλαμάτας - ΑΟ Μεθώνης

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε ο σημερινός βραδινός αγώνας στο γήπεδο Π. Μπαχράμης ανάμεσα στον Ηρακλή Καλαμάτας και τον ΑΟ Μεθώνης.

Οι “κυανόλευκοι” βρέθηκαν μία ανάσα από μία μεγάλη νίκη παραμονής στην κατηγορία αφού προηγήθηκαν με σκορ 2-0 αλλά με δύο πέναλτι σε δύο λεπτά δέχθηκαν την ισοφάριση.

Από την άλλη, οι “βυσσινί” από 2-0 που βρέθηκαν να χάνουν κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα στο δεύτερο ημίχρονο σε 2-2 και να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 7′ ο Μιχαλόπουλος θα κάνει το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 53′ ο Κοσμόπουλος θα σημειώσει το 2-0.

Στο 56′ και στο 58′ ο Μάραντος με δύο πέναλτι ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα (2-2).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Λουκά.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Χατζίου, Κοσμόπουλος, Αντ. Κωνσταντόπουλος, Βαΐτσης, Β. Κωνσταντόπουλος, Φυκούρας, Παπαδέας, Δαρσακλής (81′ Κορδώνης), Μιχαλόπουλος, Τζάννες (89′ Μπρακούλιας).

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Οικονομόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Τσιμικλής, Δήμος (70′ Καραγλάνης), Τσάνε (60′ Παυλόγιαννης), Σπαντιδέας, Μάραντος, Μέμα, Ζόμπολος (60′ Σαμπάνι), Μπεγέτης.